Diahem Diagnostic Products

Jakość, Odpowiedzialność i Zaangażowanie

Działamy z dbałością o najwyższe standardy jakości, w sposób zharmonizowany z obowiązującymi przepisami, regulacjami i poszanowaniem zasad etyki biznesowej. Posiadamy Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001-2015.

Każdego dnia, zespół naszych inżynierów serwisu, specjalistów aplikacyjnych i logistyki, zapewnia wsparcie wszystkim Klientom w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Szpitalnych Bankach Krwi, Pracowniach Immunologii Transfuzjologicznej i Prywatnych Laboratoriach Medycznych.

Od 1990 roku współpracujemy z Instytutem Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, instytucji sprawującej nadzór merytoryczny nad jednostkami organizacyjnymi publicznej służby krwi. Wiele lat współpracujemy z Wojskową Służbą Krwi oraz Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie, będąc zaufanym i sprawdzonym partnerem zagranicznych misji pokojowych Wojska Polskiego.

  • Nasza Firma
  • Misja i Wizja
  • Obsługa i Wsparcie
  • Infolinia Serwisowa

O nas

Diahem AG Diagnostic Products Szwajcaria poprzez Diahem Diagnostic Products Sp. z o.o., spółkę Grupy Kapitałowej Diahem, jest autoryzowanym dystrybutorem produktów do badań w immunologii transfuzjologicznej DiaMed GmbH Szwajcaria / Bio-Rad Laboratories Inc., z siedzibą w Hercules CA, USA, światowego lidera w dziedzinie immunohematologii. Każdego dnia, mikrometodą ID-System® wykonywanych jest ponad milion testów na całym świecie.

Bio-Rad jest jednym z najbardziej liczących się dostawców systemów diagnostycznych. Oferuje najszerszy asortyment odczynników, urządzeń i oprogramowania do diagnostyki immunohematologicznej, hematologicznej oraz diagnostyki chorób zakaźnych.

Diahem AG Diagnostic Products została założona w 1990 roku, od początku działała jako wyłączny dystrybutor produktów firmy DiaMed AG Szwajcaria oraz dostawca usług serwisowych dla całego portfolio jej produktów. W 2007 roku, po przejęciu DiaMed AG przez Bio-Rad Laboratories Inc., stała się bezpośrednim partnerem DiaMed GmbH / Bio-Rad, koncentrując nadal swoją główną działalność w dziedzinie immunohematologii, a następnie poszerzając ofertę o inne produkty z oferty Bio-Rad Clinical Diagnostics Group.

Działalność Diahem Diagnostic Products w Polsce skupia się na zapewnieniu wsparcia oraz ciągłości dostaw dla produktów immunohematologicznych ID-System® DiaMed GmbH/Bio-Rad. Ponadto spółka dostarcza systemy archiwizacji materiału biologicznego: NEO Sample Management oraz 3S ILSA Diagnostic Francja oraz oprogramowanie e-Delphyn Hemasoft Hiszpania do zarządzania szpitalnym bankiem krwi i pracownią serologii, a także oprogramowanie telemedyczne Jump4IH do zdalnej autoryzacji wyników badań.

 

Misja

Dostarczanie wysokiej jakości, funkcjonalnych rozwiązań immunohematologicznych, będących wynikiem odkryć naukowych, służących poprawie zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów oraz standardów opieki zdrowotnej.

Wizja

Dostarczać rozwiązania immunohematologiczne działające w oparciu o najnowsze technologie, by zmodernizować polskie laboratoria i stale podnosić poziom wykonywanych badań, mając na uwadze w szczególności dobro pacjenta, dawców krwi i bezpieczeństwo leczenia krwią.

Oferujemy i będziemy dostarczać kompleksowe, interdyscyplinarne i organizacyjne rozwiązania wyznaczając nowe, wyższe standardy w dziedzinie immunohematologii będącej naszą domeną, by pomagać Państwu wykonywać swoją misję tak skutecznie i efektywnie, jak to możliwe.

Naszą największą wartością jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjenta poprzez zwiększenie bezpieczeństwa transfuzji krwi.

Obsługa Klienta

Wiemy, że dla naszych Klientów każdy aspekt działania Diahem ma wpływ na codzienną pracę. Do Państwa dyspozycji oddajemy zespół wyszkolonych i zaangażowanych specjalistów, zapewniając indywidualne podejście oraz kompetentną obsługę.

Zapraszamy do  kontaktu z nami.

Dział Realizacji Zamówień; zamowienia@diahem.pl; 12 416 36 82 w. 100
Dział Serwisu; serwis@diahem.pl; 12 416 36 82 w. 300
Dział Przetargów; przetargi@diahem.pl; 12 416 36 82 w. 200
Dział Naukowo-Aplikacyjny; naukowy@diahem.pl
Dział Księgowości; ksiegowosc@diahem.pl; 12 416 36 82 w. 400
Zarząd; sekretariat@diahem.pl; 12 416 36 82 w.500

 

Wsparcie

Jakość oferowanego Klientom wsparcia sprzedażowego, technicznego i merytorycznego ma dla nas znaczenie. Pracownicy Działów: Sprzedaży, Serwisu i Naukowo-Aplikacyjnego to wszechstronnie wykształceni i przeszkoleni handlowcy, inżynierowie, doświadczeni praktycy z uprawnieniami serologicznymi, specjaliści laboratoryjnej transfuzjologii medycznej, z doświadczeniem w dziedzinach immunohematologii, analityki medycznej, automatyki i inżynierii biomedycznej, informatyki.

Rzetelne wsparcie, łatwa komunikacja, szybkie reagowanie i efektywne działanie to nasze priorytety. Każdego dnia zapewniamy Klientom dostęp do technicznej Infolinii Serwisowej i wsparcia merytoryczno-aplikacyjnego. Dzięki zastosowaniu technologii informatycznych i oprogramowania optymalizujemy interwencje serwisowe skracając czas napraw i ułatwiając dostęp do naszych specjalistów z doświadczeniem w pracy w medycznych laboratoriach diagnostycznych.

Stale współpracujemy z wiodącymi ośrodkami naukowymi i organizacjami takimi jak: Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, PTHiT, PTDL, Szwajcarski i Niemiecki Czerwony Krzyż, Referencyjne Laboratorium NHSBT w Bristolu, Uniwersytet w Lund, ISBT, AABB. Propagujemy najnowsze trendy i sprawdzone metody aby zapewnić naszym Klientom dostęp do technik, które zmieniają oblicze współczesnej immunohematologii.

 Wybierając Diahem, masz pewność, że korzystasz z wiedzy i doświadczenia na światowym poziomie.

Infolinia Serwisowa

Zapewniamy wsparcie i pomoc techniczną on-line przez 365 dni w roku, w godzinach od 08:00 do 20:00, oddając do dyspozycji naszych Klientów zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów serwisowych.

Zastosowanie bezpiecznych i szyfrowanych połączeń, a także systemu nadzoru i weryfikacji przez użytkownika końcowego, daje gwarancję bezpieczeństwa świadczonych usług i kontroli dostępu. Rozlokowanie inżynierów serwisowych w strategicznych miejscach, wyposażenie w zestawy niezbędnych części, specjalistyczne przyrządy pomiarowe umożliwia szybki serwis zgodnie z zaleceniami i instrukcjami serwisowymi producenta.

Firma DiaHem Diagnostic Products, zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 r. (Dz. U. z 2010 r. Nr 107, poz. 679 z późn. zm.), działając jako autoryzowany podmiot upoważniony przez wytwórcę – firmę DiaMed GmbH marka Bio-Rad, zgodnie z art. 90 pkt 5 ustawy:
– dysponuje określonym przez wytwórcę zapleczem technicznym, częściami zamiennymi, częściami zużywalnymi i materiałami eksploatacyjnymi,
– posiada określone przez wytwórcę instrukcje serwisowe wyrobu oraz odpowiednie procedury i instrukcje wykonywania czynności,
– zatrudnia osoby posiadające określone przez wytwórcę kwalifikacje i doświadczenie zawodowe,
– i zgodnie z art. 90 pkt 4 ustawy jest uprawniona do wykonywania czynności fachowej instalacji, okresowej konserwacji, okresowej lub doraźnej obsługi serwisowej, aktualizacji oprogramowania, okresowych lub doraźnych przeglądów, regulacji, kalibracji, wzorcowań, sprawdzeń lub kontroli bezpieczeństwa, które zgodnie z instrukcją używania wyrobu nie mogą być wykonane przez użytkownika, a są niezbędne dla jego prawidłowego i bezpiecznego działania.